Sponsorlu Bağlantılar


Yardımlaşma ile ilgili örnek bir davranış bulunuz?


Bir kaç yil önce, Seattle Özel Olimpiyatlarinda, tümü fiziksel ve zihinsel özürlü olan dokuz yarismaci, 100 metre kosusu için baslama çizgisinde toplandilar. Baslama isareti verilince, hepsi birlikte basladilar, bir hamlede baslamadilar belki, ama yarisi bitirmek ve kazanmak için istekliydiler. Yarisa baslar baslamaz içlerinden genç bir delikanli tökezleyip yere üstü ve aglamaya basladi. 

Diger sekiz kisi oglanin aglamasini duydular. Yavasladilar ve geriye baktilar. Sonra hepsi yönlerini degistirdiler ve geriye döndüler ve oglanin yanina geldiler. içlerinden Down Sendrom’lu bir kiz egilip oglani öptü ve "Bu onun daha iyi olmasini . saglar" dedi. Sonra dokuzu birden kol kola girdiler ve bitis çizgisine dogru hep birlikte yürüdüler. Stadyumdaki herkes ayaga kalkip dakikalarca onlari alkisladi. Orada bulunan insanlar hala bu öyküyü anlatiyorlar. Neden mi? Çünkü su tek seyi derinden bilmekteyiz : 

Bu hayatta önemli olan sey, kendimiz için kazanmaktan çok daha ötede olan bir seydir. Bu hayatta önemli olan, yavaslamak ve yönünüzü degistirmek anlamina gelse bile digerlerinin de kazanmasi için yardim etmektir. Kendisinden güçsüzü ezmeyi ilke edinen, daha güçlünün kendisini ezmesine davetiye çikarmis olur. Sponsorlu Bağlantılar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Her türlü Hakkı saklıdır. odevvakti.net