Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf İngilizce Atlantik Yayınları Ders Kitabi Cevapları Sayfa 1202012-2013 eğitim öğretim yılında okutulan 6. Sınıf İngilizce atlantik yayınları ders kitabı cevapları verilmiştir. 

 Not: Bu cevaplar sadece kontrol amaçlıdır. Kendiniz cevaplarınızı öncelikle yapınız. Sonra cevaplarınızın doğruluğunu karşılaştırarak kontrol edebilirsiniz. Bu sayede daha etkili bir şekilde öğrenmiş olursunuz. Bu da sizlerin başarınızı artıracaktır. Aksi takdirde size fayda sağlamaz. Bu amaçlı kullananların sorumluluğu kendine aittir.  Etiketler: 6. Sınıf İngilizce atlantik yayınları ders kitabı cevapları, 2012-2013 eğitim öğretim yılı İngilizce atlantik yayınları ders kitabı cevapları, 6. Sınıf English Student's Book cevapları, atlantik yayınları İngilizce altıncı sınıf ders kitabı cevapları indir.Sponsorlu Bağlantılar

11 yorum:

 1. BU SİTEYE MİLLET İSTEDİĞİ GİBİ GİRİYO
  BEN BİR ÖĞRETMEN OLARAK BU SİTEYİ KÖTÜ BULUYORUM ÖĞRENCİLERİM HİÇ ÖDEV YAPMIYOR HEP BU SİTEDEN YAPIYOR VE DERSİN VERİMİ AZALIYOR İKİ GÜN SONRA SBS FİLAN VAR AMA ÇALIŞMIYO NASIL OLSA İNTERNET VAR DİYE

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hocam hangi okulda öğretmensiniz?

   Sil
 2. Aynen bende bir Türkçe öğretmeniyim ve bu sitenin kaldırılması gerektiğine inanıyorum.Hem öğrencilerim baktım bakmadım diye kavga etmaleri sinirimi bozuyor ve ders kaynıyor.Yani sana katılıyorum.:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hocam hangi okulda öğretmensiniz?

   Sil
 3. burası çok guzelll

  YanıtlaSil
 4. Bence bu site çok gereksiz herkes buradan ödevlerini yapıyor en tembel öğrenci bile çok çalışkan gibi görünüyorlar örneğin biz kendimiz bir cevep veriyoruz bu siteyle cevap aynı çıkınca öğretmen benden bile şüpheleniyor ben de şimdi sinerlendim siteye en kötü yorumları yaptım en çalışkan olmama rağmen onlar öğretmenin gözüne giriyor yanımdaki sıra arkadaşım bile buradan yapıyor öğretmen görmesin diye benim görmediğimi zannadiyor ders sırasında siliyor bu site kapanmalı :!

  YanıtlaSil
 5. , amaca ulaşmasını engeller.
  SORUMLULUK : Grup içinde görevini yapan kişinin yaptığı işlerin sonucunu üstlenmesidir.
  - Okula zamanında gelip, derslere zamanında giren bir öğrenci sorumluluğunu yerine getirmiş olur.
  - Hiçbir neden olmadan izinsiz olarak derse girmemek ise sorumsuz davranmak olarak kabul edilir.
  Kurum: Belli bir amacı geliştirmek için, uzun süre varlığını devam ettirecek şekilde oluşturulan gruplardır. Kurumlar uzun süreli bir amacı gerçekleştirmek için kurulurlar. Her kurumun oluşturulması, işleyiş ve faaliyetleri belli kurallara ve yasalara uygun olmak zorundadır. Aile, okul, belediyeler, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş kulüpleri birer kurumdur.
  HAKLARIM VE SORUMLULUKLARIM
  Haklar ve sorumluluklar birbirinin tamamlayıcısıdır. Hak, yasalarla ya da ahlaki sınırları belli olan ve sahip olunan şeylere denir. Sorumluluk ise kişilerin kendi davranışlarını veya kendi yetki alanındaki bir olayın sonuçlarını üstlenmesi demektir. Oyun oynamak bir hak olabilir, fakat başkalarını rahatsız etmeden oynamakta bir sorumluluktur.
  · Yaşama hakkım var.
  · Bana karşı ayrımcılık yapılamaz
  · İşkence yapılamaz.
  · Görüş ve düşüncelerimi açıklayabilirim.
  · Bilgi almak hakkım var.
  · Eğitim ve sosyal güvenlik haklarım var
  · Düşünce, din ve vicdan özgürlüğüne sahibim
  · Özel yaşamım her zaman gizlidir.
  ÇOCUK HAKLARI
  Çocuk hakları, kanunen veya ahlakî olarak dünya üzerindeki tüm çocukların doğuştan sahip olduğu, eğitim, sağlık, barınma; fiziksel, psikolojik veya cinsel sömürüye karşı korunma gibi haklarının hepsini birden tanımlamakta kullanılan evrensel kavramdır.
  Çocuk hakları, insan hakları kavramının içinde ele alınması gereken bir konudur. Bugün, dünyanın birçok yerinde varolan insan hakları ihlalleri, çocuk boyutunda daha geniş kapsamlı ve büyüyerek, müdahale edilmesi daha zor bir şekilde yer almaktadır. Uluslararası Af Örgütü'nün belirttiğine göre; az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde, emek sömürüsü, şiddet, yasadışılık gibi olumsuz etkenlerin dahilinde, çocuk hakları ihlalleri daha büyük boyutlarda olmaktadır.
  Günümüzde çocuk hakları ile ilgili olan uluslararası belge 20 Kasım 1989 tarihinde Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen ve 193 ülke tarafından onaylanmış olan Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşmedir.

  Bu sözleşme, BM üyesi ülkelerin ikisi hariç tamamı yani 193 ülke tarafından kabul edilmiştir. 20 Kasım günü günümüzde Evrensel Çocuk Günü (Universal Children's Day) veya Çocuk Hakları Günü olarak kabul edilmiştir. Türkiye'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilk olarak Nisan 1929 kutlanmaya başlandı. İlk olarak 1924'te çocukların korunmasına yönelik çalışma yürürlülüğe girmiştir.
  TEMEL ÇOCUK HAKLARI
  1 - Sağlıklı yaşam hakkı
  2 - Eğitim hakkı
  3 - Şikayet hakkı
  4 - Diğer temel çocuk hakları
  Her çocuğun, temel yaşam hakkının yanında, nüfus kütüğüne kaydolma, isim, vatandaşlık ve mümkün olduğu ölçüde anne-babasını bilme ve onlar tarafından bakılma hakkı vardır. Buna paralel olarak, taraf devletlerin, çocuğun kimliği, tabiiyeti, isim ve aile bağları dahil olmak üzere her türlü koruma hakkına saygı gösterme ve bu konularda yasa dışı müdahalelerde bulunmama yükümlülüğü bulunur.
  ÇOCUK HAKLARI İHLALLERİ
  1 - Çocuk işçiliği
  2 - Çocukların yaşama hakkının ihlali ( Açlık, salgın hastalıklar ve susuzluk , Çocukların asker olarak savaş alanlarında kullanılması , Çocuk hastalıklarına karşı yeterli aşı çalışmaları yapılmaması , Kız çocukların okutulmaması, onların başlık parası adı verilen ücret karşılığında evlendirilmesi , ailelerin çocukları arasında kız-erkek ayrımı yapması , kaçırılmış kız çocuklar , çocukların mafya ve çetelerin elinde; zorla gasp ve yankesicilik suçlarına yönlendirilmesi, duygusal istismarı göz önünde bulundurarak dilenciliğe teşvik ettirilmeleri )


  YanıtlaSil
 6. Bu Site Aslında Yaptığımız Ödevleri Kontrol Edebilmek İçin Çok Güzel Bir Site Ama Bazıları Ödevlerini Yapmıyor Ve Bu Siteden Bakıyor.Bu Amaçlada Çok Kötü Bir Site.Bare Ödevinizi Yapamıyorsunuz Elinizden Geldiğince yapmaya çalışın Yapamadığınızı Bakın Arkadaşlar Kul Hakkına Girmeyin !!!

  YanıtlaSil
 7. Öğretmenimiz bize burdan bakarsanız kendinizi kandırmış olursunuz beni değil dedi...

  YanıtlaSil
 8. bizede öğretmenimiz derse hazır gelelim diye internetten bakmmamıza izin verdi

  YanıtlaSil

Her türlü Hakkı saklıdır. odevvakti.net