Sponsorlu Bağlantılar


7. Sınıf Pasifik Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 66

7. Sınıf Pasifik Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa  66


Cevapların doğruluğu kesin değildir. Fakat siz çalışma sorularını çözdükten sonra karşılaştırma yolu ile kendinizi deneyebilirsiniz. Türkçe çk cevapları

Yorum gerektiren 7. Sınıf Türkçe dersinin cevapları bizlerde farklı yorumlar yapmış olabiliriz. Size sadece bu cevaplar bir yol gösterebilir. Sizler çok daha iyisini yapabilirsiniz. 7. Sınıf Pasifik Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları yanlış ise yorum kısmında kendi cevabınızı bize iletebilirsiniz. 2013-2014 Pasifik yayınları 7.sınıf Türkçe çalışma kitabının cevapları aşağıda sistemli olarak listelenmiştir. Türkçe çalışma kitabı cevap anahtarını arayanlar aşağıdaki sayfa numaralarıyla istediği sayfadaki cevapları inceleyebilirler. 

METNİ ÇÖZÜMLEYELİM
2. Etkinlik: “Renkler” başlıklı şiirde grubunuza adını veren rengin anlatıldığı bölümü
inceleyiniz. Aşağıdaki sorulara cevap veriniz.
A) Şiirin Anlatım Özellikleri
1. İncelediğiniz bölüm hangi kelimeyle başlamıştır? Bu kelime kaç kez tekrarlanmıştır? Bu kelimenin birden fazla tekrarlanmasının anlatıma olan etkisini açıklayınız.

2. Şair anlattığı renkle ilgili duygu ve düşüncelerini hangi yargılarla ifade etmiştir? Bu yargıları yazınız. Bunların öznel yargı mı, nesnel yargı mı olduğunu belirtiniz.

3. Şairin duygu ve düşüncelerini ifade ederken yaptığı benzetmeleri ve pekiştirmeleri yazınız. Bu benzetme ve pekiştirmelerin anlatıma olan etkisini açıklayınız.

B) Şiirin Ses Özellikleri
İncelediğiniz bölümde birden fazla tekrar edilen kelimeleri ve ekleri yazınız. Bu tekrarların şiirin ses ahengi üzerindeki etkisini açıklayınız.


Ayrıca bu 7. Sınıf Pasifik Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı için verilen emekler çok büyüktür. Hiç emeği olmadan alan diğer siteleri de kınıyor ve vicdanları ile baş başa bırakıyorum. www.odevvakti.net
Sponsorlu Bağlantılar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Her türlü Hakkı saklıdır. odevvakti.net